fot. PAP/EPA

Korea Płd. i USA wystrzeliły osiem pocisków ziemia-ziemia

Pociski zostały wystrzelone w kierunku morza u wschodniego wybrzeża Korei Południowej. Była to odpowiedź na wystrzelenie w niedzielę ośmiu rakiet balistycznych krótkiego zasięgu przez Koreę Północną – podała agencja Yonhap.

„Akcja jest demonstracją zdolności i gotowości do wykonania precyzyjnego uderzenia w źródło wystrzeliwania rakiet przez Koreę Północną lub centra dowodzenia i wsparcia” – oświadczyła południowokoreańska armia w komunikacie.

Pociski były wystrzeliwane przez około 10 minut, począwszy od godziny 4.45 w poniedziałek czasu lokalnego.

Korea Północna wystrzeliła w niedzielę u swojego wschodniego wybrzeża osiem rakiet balistycznych krótkiego zasięgu w kierunku morza. Było to dzień po tym, jak Korea Płd. i USA zakończyły pierwsze od ponad czterech lat wspólne ćwiczenia wojskowe z udziałem amerykańskiego lotniskowca.

Pociski zostały wystrzelone po wizycie w Seulu specjalnego przedstawiciela USA ds. Korei Północnej, Sung Kima, który opuścił Koreę Południową w sobotę. W piątek amerykański dyplomata spotkał się ze swoimi południowokoreańskimi i japońskimi odpowiednikami, Kimem Gunnem i Takehiro Funakoshim, aby przygotować się, jak to określono, na „wszelkie ewentualności” w obliczu sygnałów, że Korea Północna przygotowuje się po raz pierwszy od 2017 roku do przeprowadzenia próby jądrowej.

W ostatnich tygodniach Korea Północna przetestowała szereg rodzajów rakiet, w tym swoją największą międzykontynentalną rakietę balistyczną (ICBM) Hwasong-17.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl