fot. pixabay.com

Koordynator ds. zwalczania terroryzmu w Holandii: Holendrzy muszą być gotowi na katastrofę

Mieszkańcy Niderlandów muszą być przygotowani na potencjalną katastrofę, twierdzi Pieter-Jaap Aalbersberg krajowy koordynator ds. zwalczania terroryzmu (NCTV). Od czwartku jego urząd rusza z kampanią, która ma m.in. doradzać jak przetrwać co najmniej dwa dni bez prądu, gazu i wody.

„Trzeba zwiększać odporność społeczeństwa na wstrząsy” – powiedział dziennikowi „Algemeen Dagblad” Pieter-Jaap Aalbersberg.

Koordynator zaznacza, że w okresie zimnej wojny mieszkańcy Holandii byli lepiej przygotowani na niebezpieczne scenariusze niż obecnie.

W związku z tym w czwartek 1 grudnia wystartuje ogólnokrajowa kampania informująca Holendrów, np. jak sobie poradzić bez gazu, wody i prądu przez pierwsze dni po cyberataku lub katastrofie.

„Holandia jest szczególnie narażona na cyberataki, których liczba niezmiennie rośnie” – podkreślił Pieter-Jaap Aalbersberg.

„AD” przypomina, że ostatnia tego typu kampania została przeprowadzona przez rząd w 2009 r. Zachęcano wówczas do zaopatrzenia się w zestaw ratunkowy w domu, zawierający m.in. apteczkę, scyzoryk oraz radio na baterie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl