„Konwencja Zjednoczeniowa Organizacji i Środowisk Patriotycznych”

W Warszawie odbędzie się dziś „Konwencja Zjednoczeniowa Organizacji i Środowisk Patriotycznych”. Organizatorem spotkania jest PiS. Politycy tej partii wystosowali zaproszenia do przedstawicieli Polski Razem i Solidarnej Polski.

Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin tworzą nowy Klub Parlamentarny -Sprawiedliwa Polska. Podkreślają, że są gotowi współpracować z innymi środowiskami prawicowymi.

Politycy nowostworzonego klubu nie będą jednak uczestniczyli w dzisiejszym kongresie. Zapowiedzieli, że swoje stanowisko w tej sprawie przedstawią dzisiaj.

– Nasza nieobecność nie oznacza braku woli uczestniczenia w procesie jednoczenia się. Deklarowaliśmy przed chwilą jednoznacznie, że jesteśmy gotowi do dalszych rozmów z Prawem i Sprawiedliwością. Wydaje nam się, że trochę zabrakło czasu, trochę te rozmowy w ostatnich tygodniach były być może zbyt pośpieszne, stąd pewnie wzajemne niezrozumienie własnych stanowisk. Nasze intencje są jednoznaczne. Uważamy, że powinien powstać obóz wielkiej prawicy – mówił Jarosław Gowin.

Te rozmowy niestety nie zakończyły się sukcesem, ale został uczyniony krok w dobrym kierunku powiedział Zbigniew Ziobro, lider SP.

– Ta koalicja się chwieje. Jest poddana procesom rozkładowym i tym bardziej trzeba dać sygnał, że się jednoczymy. To jest właśnie ten sygnał, który wychodzi w świat. Jednoczymy się i wyciągamy rękę do PiS – powiedział Zbigniew Ziobro.

Do spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobro doszło w poniedziałek. Lider PiS przedstawił wówczas propozycje na poziomie wyborów parlamentarnych, wyborów samorządowych, kandydatów na prezydentów miast. Środowisko SP miało, według tych propozycji, gwarancje dalszego trwania.

 

RIRM

drukuj