Konwencja Rady Europy w rękach Senatu i prezydenta

Za niespełna tydzień senacka Komisja Rodziny i Polityki Społecznej wznowi dyskusje nad budzącą ogromne kontrowersje ustawą o ratyfikacji ideologicznej Konwencji Rady Europy.

Polski Episkopat bije na alarm: wdrożenie w życie dokumentu to usankcjonowanie w Polsce ideologii gender – stąd liczne apele do parlamentarzystów, a także do prezydenta Bronisława Komorowskiego o niepodpisywanie ustawy.

7 marca senacka Komisja Rodziny i Polityki Społecznej powróci do dyskusji nad ustawą o ratyfikacji Konwencji Rady Europy, która rzekomo ma przeciwdziałać przemocy. Negatywną opinię wobec dokumentu wydała już senacka Komisja Praw Człowieka. Jeżeli jednak koalicji PO-PSL uda się przepchnąć dokument przemycający ideologię gender, trafi on w ręce prezydenta. Od decyzji Bronisława Komorowskiego, który deklaruje, że jest katolikiem, będzie zależało bezpieczeństwo polskiej rodziny.

– Wiele wskazuje na to, że prezydent będzie zwlekał albo zagra na rozwiązanie tego w Trybunale Konstytucyjnym; na pewno nie zawetuje tej konwencji – powiedział lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Konwencja pod pozorem walki z przemocą i dyskryminacją kobiet przemyca ideologię gender, ale także uderza w rodzinę, tradycję i Kościół katolicki.

– Jest to próba trwalej zmiany myślenia Polaków, młodych Polaków. Nie możemy pozwolić na zmianę systemu wartości, wprowadzenia zgnilizny moralnej, cywilizacji śmierci, o której mówił św. Jan Paweł II. My musimy bronić wartości, musimy bronić tego, co piękne w naszej tradycji i kulturze. Tu prezydent ma ogromną rolę do odegrania – dodał Zbigniew Ziobro.

Apel do prezydenta Bronisława Komorowskiego o niepodpisywanie ustawy ratyfikującej Konwencję Rady Europy wystosował ks. bp Ignacy Dec, biskup świdnicki, przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich.

 „Panie Prezydencie, wielokrotnie Pan określał się jako wierzący i praktykujący katolik. Jest Pan katolikiem od chwili chrztu, a zwolennikiem określonej partii od pewnego czasu. Partie i rządy przemijają, a słowo Boga trwa na wieki (Ps 119,89; Iz 40,8), słowo, którego aktualnie strzeże Kościół, którego Pan jest członkiem. Pomni na słowa pierwszego papieża, św. Piotra Apostoła, który powiedział przed Sanhedrynem: >>Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5,29), prosimy o niepodpisywanie aktu ratyfikacji<<” – czytamy w apelu Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich do prezydenta RP.

Po tym apelu media lewicowo-liberalne rozpoczęły swój seans nienawiści. Próbują one wmówić, że Kościół katolicki oparty na miłości człowieka do Boga, a także wzajemnej miłości bliźnich nie chce przeciwdziałać przemocy. To kłamstwo, które stało się przyczynkiem do personalnego ataku na przewodniczącego Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich. W obronie ks. bp Ignacego Deca staje Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

– Te ataki mediów, próba zaatakowania biskupów, to jest próba zamknięcia ust. My nie możemy pozwolić, by atakowani hierarchowie pozostawali bez obrony. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której to, w co my wierzymy i jakie wartości są dla nas ważne, decydowała „Gazeta Wyborcza” czy Monika Olejnik – podkreślił Bartosz Kownacki, poseł PiS.

To, czy prezydent Bronisław Komorowski pozostanie wierny wartościom chrześcijańskim z którymi zgodnie z deklaracją ma się identyfikować, powinno wyjaśnić się jeszcze przed pierwszą turą wyborów prezydenckich.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl