Kontrowersyjny spot MSW pt. „Kosmos”

W sieci pojawił się kolejny kontrowersyjny spot MSW, promujący akcję bezpieczny autobus. Krótki animowany spot pt. „Kosmos” przedstawia grupkę dzieci, które podczas jazdy autobusem bawią się w kosmos.

Po chwili okazuje się, że maluchy zginęły w wypadku, a ich dusze pozostały we wraku i bawią się dalej.

Kampania MSW ma promować jazdę bezpiecznymi autobusami szkolnymi. Z kolei sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Drogowego, która działa przy Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, wykupiła spot, który okazał się plagiatem – informuje jeden z portali. Chodzi o reklamówkę do kampanii „10 mniej ratuje życie”.

Klip jest niemal dokładną kopią pomysłu australijskiej organizacji rządowej, która swoje wideo opublikowała w 2006 roku. Sprawa może zakończyć się w sądzie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl