fot. PAP/Łukasz Gągulski

Konsultacje związane z systemem podatkowym zostaną wydłużone o kolejne trzy tygodnie

Chcę przedłużyć okres konsultacji społecznych ustawy związanej z systemem podatkowym. Dlatego o kolejne trzy tygodnie, czyli do pięciu tygodni, wydłużymy termin konsultacji społecznych – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

– Chcę przedłużyć okres konsultacji związanej z systemem podatkowym, aby każdy mógł się wypowiedzieć i aby ta debata publiczna nad ustawą związaną z systemem podatkowym przebiegła spokojnie. Dlatego o kolejne trzy tygodnie, czyli już do pięciu tygodni, wydłużymy termin konsultacji społecznych – powiedział premier podczas czwartkowej wizyty w firmie Wiśniowski.

Dodał, że zależy mu na tym, aby zmiany podatkowe były dobrze skonsultowane.

Zdążymy z całym procesem do końca listopada – podkreślił.

Szef rządu powiedział, że sukces firm, takich jak Wiśniowski pod Nowym Sączem to dowód, że Polska jest w okresie „boomu” gospodarczego i „boomu” budowlanego.

– Polska gospodarka wraz z Polskim Ładem wkracza w okres bardzo mocnego rozwoju gospodarczego. Polski Ład jest poszukiwaniem, jest próbą propozycji dla polskich pracowników i przedsiębiorców, żebyśmy razem na łodzi polskiej gospodarki płynęli i osiągali jak największe prędkości. Na tym mi zależy. Myślę, że na tym zależy wszystkim przedsiębiorcom, ale na tym na pewno również zależy pracownikom, bo dzięki temu ich wynagrodzenia będą wyższe – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl