Konkurs „Po pierwsze Rodzina!” – wnioski można składać do 23 maja

Trwa nabór wniosków do kolejnej edycji konkursu „Po pierwsze Rodzina!”. Jego organizatorem jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy z pełnomocnikiem rządu ds. polityki demograficznej.   

Konkurs „Po pierwsze Rodzina!” jest organizowany po raz trzeci. Jego adresatami niezmiennie są organizacje pozarządowe, m.in. stowarzyszenia, fundacje czy organizacje kościelne. Mogą one liczyć na dofinansowanie do projektów informacyjno-edukacyjnych oraz szkoleniowych, które promują pozytywny wizerunek rodziny.

– Kwoty od 50 tys. zł do 500 tys. zł. Takie mogą być dotacje na realizację programu – mówił Stanisław Szwed, wiceminister rodziny.

Dzięki poprzednim edycjom udało się zrealizować 71 projektów na łączną kwotę ponad  17 mln. zł.

– W tym roku przeznaczamy ponad 8 mln zł. W ubiegłym roku były 33 projekty na łączną kwotę  8,4 mln złotych.  Teraz mamy trochę więcej środków – podkreślił wiceszef resortu edukacji.

Jeszcze trwa nabór wniosków. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w czerwcu.

– Przypuszczamy, że zostanie dofinansowanych około 30-40 projektów. Zazwyczaj projektów jest zdecydowanie więcej, ale wybiera się najlepsze – podsumował wiceminister Stanisław Szwed.

Wnioski składać można do 23 maja.

TV Trwam News

drukuj