fot. ipn.gov.pl

Konkurs IPN: „Patroni naszych ulic”. Zrób zdjęcie i wyjedź w Bieszczady

Biuro Przystanków Historia Instytutu Pamięci Narodowej organizuje konkurs fotograficzny „Patroni naszych ulic”, w którym nagrodą dla zwycięzcy jest darmowy pobyt na obozie w Bieszczadach. Termin składania konkursowych prac upływa 30 czerwca 2022 roku.

Konkurs fotograficzny „Patroni naszych ulic” polega na wybraniu jednego z bohaterów serii „Patroni naszych ulic” i zrobienie zdjęcia miejsc, obiektów, pamiątek, przedmiotów, budowli, pomników powiązanych z daną osobą. [czytaj więcej]

Patroni naszych ulic kształtowali dzieje Polski oraz nasze wyobrażenia o wartościach moralnych: poświęceniu, odpowiedzialności, odwadze.  Mimo że są już częścią historii, kształtują naszą codzienność. W przestrzeni, w której funkcjonujemy, pozostało po nich wspomnienie, ale również wiele dzieł i detali, świadczących o ich życiu i dokonaniach. Warto poszukać tych pamiątek wokół nas i uchwycić je na fotografiach. Termin składania konkursowych prac upływa 30 czerwca 2022 roku.

Nagrodą dla zwycięzców jest darmowy pobyt na obozie w Bieszczadach, w formule „bez telefonu z pełnym wyżywieniem”, w terminach: 31 lipca – 6 sierpnia 2022 roku lub 7 sierpnia – 13 sierpnia 2022 roku. Organizator zaplanował wiele atrakcyjnych zabaw i wydarzeń takich jak: piesze wędrówki z przewodnikiem górskim, nocne gry i zwiady terenowe, kurs pierwszej pomocy. Odbywać się będą także zajęcia edukacyjne z pracownikami Instytutu Pamięci Narodowej. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w obozie stacjonarnym pod namiotami. Organizator zapewnia transport dzieci z Warszawy w Bieszczady, a po obozie z powrotem do stolicy.

Celem konkursu Biura Przystanków Historia Instytutu Pamięci Narodowej jest edukacja historyczna uczniów szkół podstawowych na temat znaczących postaci Polski XX wieku. Instytut Pamięci Narodowej zachęca uczniów w wieku od 9 do 14 lat do rozwijania umiejętności obserwacji i dokumentowania pamiątek o Polakach, mających znaczący wpływ na przeszłość i przyszłość ojczyzny. Zdjęcia do konkursu mogą być wykonane na obszarze Polski.

Instytut Pamięci Narodowej/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl