Kongres założycielski nowej partii na polskiej scenie politycznej

Na Warszawskim Torwarze odbędzie się dziś kongres założycielski stowarzyszenia Nowoczesna.PL

Jednym z organizatorów kongresu jest ekonomista Ryszard Petru. Do stowarzyszenia maja wstąpić osoby, które nie miały nic wspólnego z polityką.

Stowarzyszenie Nowoczesna PL miałoby stanowić, fundament pod nową liberalną partię. Janusz Szewczak, ekonomista, ocenił, że nowa partia będzie stanowiła pewnego rodzaju szalupę dla tonącej Platformy Obywatelskiej.

– Nowe stowarzyszenie, czy nowa partia, ale stary geszeft, jak mówią Polacy. Jest to także charakterystyczne, że ma się to odbyć właśnie na Torwarze, a jak pamiętają warszawiacy, że na Torwarze to była kiedyś ślizgawka, więc być może próbuje się nas wyślizgać po raz któryś, ale chyba się nie uda, tym bardziej, że jest to ultraliberalne czy skrajnie liberalne podejście do spraw polskich. Warto podkreślić, że są to byli doradcy Leszka Balcerowicza. Mowa tu o panu Ryszardzie Petru i środowisku związanym z tym lichwiarsko – bankowym lobby, które przez kilkadziesiąt lat miało w Polsce prawdziwe eldorado – podkreślił Janusz Szewczak.

Z medialnych informacji wynika, że na Torwarze nie pojawi się jednak Leszek Balcerowicz i Andrzej Olechowski. Ryszard Petru zapowiada, że Nowoczesna Polska wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Liczy na 20 proc. poparcia.

W kongresie ma wziąć udział ponad 7 tys. osób.

RIRM

drukuj