Kongo na skraju katastrofy humanitarnej

Demokratyczna Republika Konga jest na skraju katastrofy humanitarnej.  Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji apeluje do społeczności międzynarodowej o 75 milionów dolarów pomocy.

Sytuacja humanitarna w Demokratycznej Republice Konga pogorsza się w alarmującym tempie. Szczególnie trudny jest ostatni rok. W kraju nasilają się walki między wojskiem, a różnymi grupami rebelianckimi. Kolejne obszary kraju objęte są działaniami militarnymi.

Przemoc spowodowała przymusowe wysiedlenie ponad czterech milionów osób, co jest największą liczbą spośród wszystkich krajów afrykańskich.

Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji  szacuje, że w 2018 r. 13 mln Kongijczyków będzie potrzebować pomocy humanitarnej i ochrony, zwłaszcza w zakresie dostępu do schronienia, żywności, czystej wody, urządzeń sanitarnych i opieki medycznej.

Kryzys szczególnie dotkliwie odbija się na dzieciach. Ponad czterem milionom dzieci w wieku do pięciu lat zagraża ostre niedożywienie.  Motywem konfliktów jest chęć kontroli nad bogactwami naturalnymi.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl