RDK: już 88 ofiar śmiertelnych epidemii eboli

Do 88 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych epidemii eboli na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga (DRK) – podało w czwartek kongijskie ministerstwo zdrowia.

Dwa nowe przypadki śmiertelne odnotowano po raz pierwszy w Butembo, dużym ośrodku handlowym zamieszkanym przez ok. 700 tys. osób.

„W sumie odnotowano 129 przypadków zarażenia wirusem ebola, w tym 88 przypadków śmiertelnych, z tym że 57 przypadków zostało potwierdzonych” – powiedział minister zdrowia Oly Ilunga Kalenga dziennikarzom przed wylotem do Butembo.

Na początku sierpnia w DRK poinformowano o nawrocie epidemii choroby wywoływanej przez wirusa eboli. Zaledwie tydzień wcześniej ogłoszono koniec walki z poprzednią epidemią, która nawiedziła ten kraj na początku maja, a walka z nią trwała około miesiąca. Eksperymentalną szczepionkę podano ponad 3 300 osobom.

W wyniku epidemii eboli w latach 2013-2016 w Gwinei, Liberii i Sierra Leone zmarło 11,3 tys. osób. Obecny wybuch epidemii eboli w DRK jest już 10. od 1976 roku.

Ebola szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową. Jest w stanie przetrwać w organizmie nosiciela do roku i może zostać przeniesiony drogą płciową.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl