fot. PAP/Leszek Szymański

Konferencja programowa PiS 5-7 lipca w Katowicach; w planie ponad 50 debat eksperckich

Konferencja programowa Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się w dniach 5-7 lipca w Katowicach; w planie konferencji są zarówno panele podsumowujące dotychczasowe działania rządu, jak i ponad 50 debat eksperckich – dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii.

O planowanej konferencji programowej PiS w Katowicach poinformowała w połowie czerwca rzeczniczka partii Anita Czerwińska. Po zakończeniu wyjazdowego posiedzenia klubu PiS Czerwińska powiedziała, że dla polityków partii „nie będzie wakacji”.

„Będziemy zajmować się tylko i wyłącznie ciężką pracą i to są nasze ustalenia” – mówiła wówczas rzeczniczka partii.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP konferencja programowa rozpocznie się w piątek 5 lipca i zakończy w niedzielę 7 lipca.

„Najbliższym horyzontem działań sztabu wyborczego będzie konferencja programowa PiS, która odbędzie się 5-7 lipca w Katowicach. Podczas konferencji odbędą się główne prezentacje podsumowujące nasze działania i pokazujące kierunki działań na przyszłość. One będą koncentrować się wokół prac poszczególnych resortów” – powiedział PAP jeden z polityków partii.

Ponadto – jak poinformowało źródło zbliżone do kierownictwa PiS – poza podsumowaniem prac resortów odbędzie się ponad 50 paneli pobocznych, które mają być zdominowane przez dyskusje ekspertów z różnych środowisk.

„To będzie duże wydarzenie, które pokaże nasz potencjał i zdynamizuje scenę polityczną na najbliższe tygodnie. Burza mózgów ekspertów będzie z kolei inspiracją dla dalszych działań polityków PiS” – powiedział PAP rozmówca zbliżony do kierownictwa partii.

W połowie czerwca Komitet Polityczny PiS zatwierdził byłego szefa MSWiA, obecnie europosła Joachima Brudzińskiego na szefa sztabu wyborczego PiS, a europosła Tomasza Porębę na jego zastępcę. Ponadto była premier, obecnie również europosłanka, Beata Szydło została szefową rady sztabu wyborczego. Decyzje Komitetu Politycznego zostały przedstawione parlamentarzystom PiS podczas wyjazdowego posiedzenia klubu. Podczas posiedzenia – jak dowiedziała się wówczas nieoficjalnie PAP – padło zapewnienie ze strony prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, że większość obecnych parlamentarzystów otrzyma miejsca na listach w wyborach do Sejmu i Senatu, które odbędą się na jesieni.

PAP/RIRM

drukuj