Konferencja na KUL z okazji Dnia Świętości Życia

Z okazji Dnia Świętości Życia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona obronie życia dziecka poczętego przed zagrożeniami, takimi jak: tzw. aborcja, in vitro, alkoholowy zespół płodowy, produkcja laboratoryjna czy brak odpowiedzialności prokreacyjnej.

Obecnie potrzebne jest nagłaśnianie tych niebezpiecznych zjawisk oraz uświadamianie ludziom ich konsekwencji – mówi o. prof. Andrzej Derdziuk, prorektor ds. Nauki i Rozwoju na KUL.

– Mamy do czynienia z inwazją kultury śmierci. Podstawowe wartości są zakłamywane w mediach, które nie dostrzegają wartości osoby ludzkiej. Traktują człowieka jak rzecz. Przede wszystkim – co jest najważniejsze – trzeba głosić radość życia. Jak mówił Ojciec św. w encyklice „Evangelium vitae” wysławianie i głoszenie Ewangelii życia to część głoszenia Dobrej Nowiny. Chcemy mówić: warto cieszyć się życiem, warto mówić o tym, że życie jest piękne, jest święte i że trzeba poświecić wszystkie siły dla jego promocji – powiedział o. prof. Andrzej Derdziuk.

Na konferencji głos zabrali gościa z Polski i z zagranicy m.in.: lek. Med. Gin.-poł. Tadeusz Wasilewski (NaproMedica Białystok), dr inż. Antoni Zieba (Kraków PFROŻC), prof. dr hab. Maria Ryś (Warszawa UKSW), ks. mgr lic. Andris Sevels MIC (Łotwa). Patronat medialny nad konferencją objęło Radio Maryja, TV Trwam, Nasz Dziennik, Gość Niedzielny, Niedziela.

Do działań na rzecz obrony życia nienarodzonych dzieci poczętych metodą in vitro wzywają także były marszałek Sejmu Marek Jurek oraz poseł PiS Jan Dziedziczak. Adresatem apelu jest marszałek Sejmu Ewa Kopacz, która powinna przekazać rezolucję w tej sprawie pod głosowanie parlamentarzystów.

– Posłowie opozycji zgłosili projekt rezolucji w Sejmie, który od grudnia nie jest rozpatrywany. Niewiadomo dlaczego pani marszałek nie wprowadza go pod obrady Sejmu. Zaapelowaliśmy, żeby ten projekt w końcu został wprowadzony, dlatego że zawiera konkretny apel do wszystkich władz publicznych, szczególnie do Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich. Zwracamy się w nim o podejmowanie wszelkich koniecznych działań do tego, żeby przerwać proceder narażania życia dzieci, a szczególnie zabijania, niszczenia ich życia w tej najwcześniejszej fazie w laboratoriach in vitro – powiedział Marek Jurek, były marszałek Sejmu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl