fot. twitter.com/MS_GOV_PL

Kończy się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Dobiega końca Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W ramach inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości jeszcze tylko do niedzieli można skorzystać z bezpłatnej porady prawnej i psychologicznej.

Jest ona udzielana m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji oraz organizacji pozarządowych w całym kraju.

Wsparcie oferuje też sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Ponadto działa całodobowa telefoniczna [Linia Pomocy Pokrzywdzonym] – 222 309 900.

Wiceszef resortu sprawiedliwości, Marcin Romanowski, podkreślił, że poprzez udzielaną pomoc państwo staje po stronie najsłabszych.

– Pomoc jest dostępna i staramy się, żeby była ona dostosowana do rzeczywistych, prawdziwych potrzeb osób pokrzywdzonych przestępstwem. Rocznie ok. 70 mln złotych to środki, które w naszym 3-letnim programie od 2019 roku są przeznaczane na to, żeby osoby słabsze, najbardziej pokrzywdzone mogły uzyskać wymierną pomoc prawną, psychologiczną czy materialną. To pokazuje, że polskie państwo stoi po stronie najsłabszych – powiedział Marcin Romanowski.

Celem [Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem] jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. [czytaj więcej]

Inicjatywa jest związana z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

RIRM

drukuj