Komisja ws. cenzury w TVP

W związku z ocenzurowaniem przez TVP słów Ojca św. oraz nagonki medialnej wymierzonej w TV Trwam przez Krzysztofa Lufta, członka KRRiT – poseł Anna Sobecka domaga się w trybie pilnym posiedzenia parlamentarnych komisji kultury i środków przekazu.

Poseł skierowała w tej sprawie pismo do przewodniczących tych komisji: poseł Iwony Śledzińskiej Katarasińskiej i senatora Grzegorza Czeleja.

– Nie wyemitowano słów Ojca św. Benedykta XVI podczas ostatnich wydarzeń. Krótko mówiąc telewizja publiczna ocenzurowała całą pielgrzymkę. Ponadto dzień wcześniej wyemitowano materiał – paszkwil, w którym wystąpił członek KRRiTV Krzysztof Luft. Uważam, że – poprzez udział w kampanii dezinformującej wymierzonej w katolicka TV Trwam – nadwyrężył powagę Krajowej Rady – powiedziała poseł Anna Sobecka.

 

Pismo pos. Anny Sobeckiej – czytaj

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl