fot. pixabay.com

Komisja wolności obywatelskich PE znów będzie debatować nad praworządnością w Polsce

Sytuacja praworządności w Polsce po raz kolejny będzie tematem obrad komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego. Jak wynika ze wstępnego projektu porządku dziennego, europosłowie zajmą się sprawą Polski dziś ok. godz. 14.00.

Podczas posiedzenia zaprezentowany zostanie raport nt. sytuacji w Polsce. Dokument jest efektem kilkumiesięcznych prac byłego ministra sprawiedliwości Hiszpanii, który kieruje obecnie komisją wolności obywatelskich. 20-stronicowy projekt opisuje wiele różnych obszarów polskiej rzeczywistości – od funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, poprzez wolność zgromadzeń do statusu prokuratora generalnego.

Poruszono także temat tzw. aborcji. Według raportu, jest to prawo kobiet, które w Polsce jest ograniczane. Raport zawiera apel, aby Parlament Europejski wezwał polski rząd, aby ten zaczął przestrzegać wszystkich zapisów dotyczących praworządności i praw podstawowych.

Lewicowe siły w PE nieustannie próbują wytworzyć wokół Polski złą atmosferę – wskazuje europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

– To przykład socjalistycznej nowomowy, bo szef Komisji jest aktywnym politykiem lewicowym. Rozumiem, że lewica zachodnioeuropejska nie lubi polskiego rządu, polskich władz, które respektują tradycyjny system wartości. Praktycznych konsekwencji tego typu enuncjacji nie ma żadnych i rzeczywiście jest to próba kolejna tworzenia złej atmosfery wokół Polski – podkreśla Ryszard Czarnecki.

Europosłowie mają też rozmawiać w poniedziałek na temat sytuacji w wymiarze sprawiedliwości w Polsce. W rozmowach ma wziąć udział prezes Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów Jose Igreja Matos oraz Joanną Hetnarowicz-Sikora z zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl