Komisja weryfikacyjna zakończyła rozprawę dot. Chmielnej 70

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji zakończyła rozprawę ws. działki o dawnym adresie Chmielna 70. Dziś komisja przesłuchała świadka i dwóch beneficjentów decyzji zwrotowej. Trzeci beneficjent, Marzena K., odmówiła składania zeznań.

Komisja za nieusprawiedliwione niestawiennictwo ukarała też grzywną w wysokości 3 tys. zł prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Chmielna 70 to działka przy Pałacu Kultury i Nauki, od której w 2016 r. zaczęła się afera reprywatyzacyjna w stolicy. Prokuratorskie zarzuty od stycznia br. mają osoby zaangażowane w zwrot działki, m.in. były wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami Ratusza Jakub R. i znany „handlarz roszczeń” mec. Robert N. Obaj są w areszcie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl