fot. PAP/Rafał Guz

Komisja śledcza zajmująca się tzw. aferą wizową przesłuchuje Mariusza Kamińskiego

Sejmowa komisja śledcza do spraw tak zwanej afery wizowej przesłuchuje byłego szefa MSWiA, Mariusza Kamińskiego. Polityk Prawa i Sprawiedliwości miał stawić się przed komisję w miniony czwartek. W tym samym czasie został jednak wezwany do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Komisja śledcza ds. tzw. afery wizowej planowała przesłuchać Mariusza Kamińskiego w ubiegłym tygodniu. W tym samym dniu polityka wezwała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Ze względu na kolizję terminów komisja śledcza przełożyła przesłuchania świadka. Nowe wezwanie do złożenia zeznań Mariusz Kamiński otrzymał w siedzibie prokuratury.

Mariusz Kamiński potwierdził w rozmowie z dziennikarzami przed przesłuchaniem, że stawi się dziś przed komisję.

– Oczywiście zgłoszę się na posiedzenie komisji. To jest moim celem. Bardzo się cieszę, że będę mógł opinii publicznej przedstawić istotne fakty związane ze sprawą, którą zajmuje się komisja śledcza – powiedział Mariusz Kamiński.

Komisja śledcza bada nadużycia, zaniedbania i zaniechania w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce od 12 listopada 2019 r. do 20 listopada 2023 roku.

Przesłuchanie byłego szefa MSWiA w tej sprawie rozpoczęło o godz. 13.00 Wcześniej komisja odebrała zeznania od Aleksandra Dańdy, Konsula Generalnego RP w Mumbaju.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl