Komisja śledcza ws. Amber Gold

Klub Parlamentarny Solidarna Polska złoży wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie Amber Gold i OLT Express. Wniosek jest związany z brakiem odpowiedzi rządu Donalda Tuska na apele parlamentarzystów Solidarnej Polski.

Nie może być tak aby na skutek nieprawidłowości w działaniach firmy Amber Gold, właściciela OLT Express dziesiątki tysięcy klientów tych firm oraz setki pracowników ponosili nieodwracalne straty.

Z informacji ogólnie dostępnych wynika, że do zaistniałej sytuacji przyczyniły się nieudolne i niezorganizowane działania organów państwa  – Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Sprawiedliwości, Komisji Nadzoru Finansowego, organów ścigania, prokuratury, służb specjalnych oraz sądów – dlatego domagamy się w tej sprawie powołania komisji śledczej – powiedział poseł Piotr Szeliga.

“Uważamy, że w obecnej sytuacji jedynie taka komisja może zapobiec temu, aby rząd Donalda Tuska nie zamiótł sprawy Amber Gold pod dywan. Wcześniej zwracaliśmy się do premiera z prośbą, aby zabrał stanowisko w sprawie Amber Gold, aby jego służby zareagowały na obecnie panującą sytuację w Polsce, żeby właśnie uratować ludzi, przed utratą zainwestowanych pieniędzy. Premier do dnia dzisiejszego milczy. Zwracaliśmy się także pani Marszałek Sejmu, aby zwołała nadzwyczajne posiedzenie Sejmu ws. Amber Gold, także odrzuciła nasz wniosek” powiedział poseł Piotr Seliga.

Nie możemy się zgodzić na kolejne nieprawidłowości rządu PO-PSL. Żądamy rzetelnego zbadania tej sprawy i zwrócenia pieniędzy tysięcy Polaków.

 

„Tutaj rolą Sejmu byłoby to aby posłowie szczególnie opozycji czuwali w tej komisji nad zbadaniem wszystkich wątków związanych z Amber Gold, także wątków z pracą syna premiera Donalda Tuska i tego czy przekazywał on niejawne informacje z portu gdańskiego dla OLT Express. Także taka komisja pozwoliłaby nam czy rząd rzeczywiście wykorzystał wszystkie narzędzia a jak dzisiaj widzimy na pewno tego nie uczynił i nie zapobiegł tym nieprawidłowościom i pozwolił na to by oszukać dziesiątki tysięcy Polaków” – dodaje poseł Piotr Szeliga.

 

Wypowiedź posła Piotra Szeligi:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj