Komisja śledcza ds. Amber Gold zakończyła posiedzenie

W Sejmie zakończyło się pierwsze merytoryczne posiedzenie komisji śledczej ws. afery Amber Gold. Posłowie uzgodnili sposób jej działania, a także sposób pozyskiwania dokumentów koniecznych do dalszego procedowania sprawy.

Komisja rozpocznie prace od współpracy z prokuraturą, która posiada najszerszy materiał dotyczący sprawy Amber Gold.

Jednocześnie członkowie zespołu zwrócą się do wszystkich instytucji wymienionych w uchwale o powołaniu komisji śledczej ws. przesłania dokumentów.

Jak zapewniła poseł Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji, prace będą obywać się w jak największej jawności.

– Co za tym idzie, będziemy zwracać się do tych instytucji o zwolnienie zarówno dokumentów, jak i świadków z obowiązującej ich tajemnicy. Część tych osób będziemy mogli zwalniać samodzielnie. W związku z powyższym tam, gdzie uzyskamy te zwolnienia, państwo oczywiście będziecie mieć prawo być obecni przy tych przesłuchaniach. Tam, gdzie nie będzie takiej możliwości z przyczyn prawnych, będą to posiedzenia przy drzwiach zamkniętych. Podjęliśmy decyzję co do ustalenia liczby stałych doradców. Na ten moment przyjęliśmy propozycję 11 osób i oczywiście mamy konkretne kandydatury – powiedziała poseł Małgorzata Wassermann.   

Kolejne posiedzenie komisji śledczej ws. Amber Gold odbędzie się w przyszłą środę.

Pełnomocnik twórcy piramidy finansowej zapowiedział, że Marcin P. jest gotów stanąć przed sejmową komisją śledczą. Były prezes Amber Gold złożył skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu na stosowanie wobec oskarżonego ponad 4-letniego aresztowania.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl