Komisja ds. Amber Gold na niejawnym posiedzeniu przesłuchuje funkcjonariusza ABW

W Sejmie trwa niejawne posiedzenie komisji śledczej badającej aferę Amber Gold. Na pytania śledczych odpowiada funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przesłuchanie odbywa się bez obecności mediów.

Posiedzenie zostało utajnione m.in. ze względu na charakter materiałów, o jakie będą pytać śledczy. To kolejny pracownik Agencji, który został wezwany do złożenia zeznań. Jest on jedynym świadkiem, który stanie dziś przed komisją.

Na dziś planowano także przesłuchanie Tomasza Arabskiego, byłego szefa kancelarii Donalda Tuska. Przesłuchanie zostało jednak przełożone na inny termin, ponieważ do komisji wpłynął wniosek pełnomocnika byłego szefa kancelarii premiera, w którym zawarto prośbę o przesunięcie terminu. We wniosku poinformowano, że Arabski ze względów zawodowych przebywa poza Polską.

Spółka Amber Gold upadła w 2012 r. Firma oszukała niemal 19 tys. swoich klientów na blisko 851 mln zł.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl