Nowy premier Włoch: Priorytetem – potrzeby obywateli

Nowy premier Włoch Giuseppe Conte chce odpowiadać na potrzeby obywateli. Priorytetem jego rządu będą prawa społeczne, w tym wprowadzenie dochodu gwarantowanego.

Premier Włoch Giuseppe Conte do tej pory nie miał wiele wspólnego z wielką polityką. Jako profesor prawa cywilnego na uniwersytecie we Florencji i adwokat bronił interesów swoich klientów. Teraz zamierza być obrońcą wszystkich Włochów, o czym mówił w Senacie przedstawiając program swojego rządu. Priorytetem mają być prawa społeczne, które w ostatnich latach były sukcesywnie burzone. Zdaniem Giuseppe Contego obywatele mają prawo do dochodu gwarantowanego, do powrotu na rynek pracy, gdy ją tracą oraz prawo do godnej emerytury.

– Siły polityczne, które stanowią większość w rządzie, zostały oskarżone o bycie populistami i anty-establishmentem. To forma języka, którą każdy ma prawo wyrazić, a jeśli populizm oznacza, że ​​politycy muszą słuchać ludzi, to w takim razie przypisujemy go sobie – zaznaczył Giuseppe Conte, premier Włoch.

 

Mówiąc o problemach związanych z migracją, premier Włoch opowiedział się za obowiązkową relokacją ubiegających się o azyl.

– Skończmy z imigracją, zakończmy działalność imigracyjną, która wyrosła ze wszystkich proporcji pod płaszczykiem fałszywej solidarności – akcentował.

Giuseppe Conte zapowiedział także chęć zmian reguł w unii gospodarczej i walutowej, tak by były one skierowane na ochronę potrzeb obywateli.

– Nawet w odniesieniu do przyszłego wzrostu gospodarczego polityka fiskalna i polityka wydatków publicznych powinna być ukierunkowana na realizację celów wyznaczonych dla stabilnego i zrównoważonego wzrostu – mówił Giuseppe Conte.

W swoim wystąpieniu premier Włoch mówił też o otwarciu wobec Rosji oraz o rewizji sankcji nałożonych na ten kraj.

– Będziemy popierać otwarcie na Rosję, która skonsolidowała w ostatnich latach swoją międzynarodową rolę w różnych geopolitycznych kryzysach, będziemy domagać się rewizji systemu sankcji, zaczynając od tych, które ryzykują upokorzenie rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego – zaznaczył Giuseppe Conte.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl