Kolejny wniosek Fundacji Lux Veritatis ws. konkursu na MUX1

Fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam, złożyła wniosek o udział  w drugim konkursie o miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym.

Do Krajowej Rady wpłynęło dotąd 12 wniosków koncesyjnych przy czym liczba ta może się zmienić gdyż wnioski można było składać także w formie listowej.

Ofertę programową na multipleksie mają uzupełnić kanały: filmowy, edukacyjno-poznawczy, dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat oraz kanał społeczno-religijny.

Miejscem dla tego ostatniego programu zainteresowana jest Fundacja Lux Veritatis, choć o. Jan Król, członek zarządu fundacji nie ukrywa, że istnieje obawa jak rozpatrywany będzie wniosek.

Musimy pamiętać o tym, że tzw. konsultacje społeczne przeprowadzone przez KRRiT wykazały, że w Polsce jest zapotrzebowanie na telewizję społeczno-religijną, wręcz katolicką. Dziś takie wymogi spełnia tylko TV Trwam. Nie znam żadnej innej telewizji tego typu w Polsce, chyba że powstanie jakaś nowa – zaznaczył o. Jan Król.

Przypominamy że, za obecnością TV Trwam na muxie-1 opowiedziała się Konferencja Episkopatu Polski a także Polacy w kraju i za granicą.

Pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji katolickiej stacji podpisały się 2 mln 436 tys. 753 osoby. Tysiące uczestników zgromadziły pokojowe manifestacje. Dotąd odbyło się ich 145, planowane są także kolejne.

RIRM

drukuj