fot. https://twitter.com/CAgovernor

Kolejny rok suszy w Kalifornii. Gubernator grozi wprowadzeniem restrykcji

Gubernator Kalifornii, Gavin Newsom, ostrzegł, że wprowadzi obowiązkowe ograniczenia zużycia wody, jeśli mieszkańcy nie będą jej sami oszczędzać. Susza przedłuża się, a dopiero zbliżają się najbardziej gorące miesiące.

Demokrata Gavin Newsom unikał na razie ostrych restrykcji w 39-milionowym stanie. Dał zakładom wodociągowym prawo do ustalania zasad korzystania z wody. Polecił, aby rozważyły na przykład zakaz podlewania trawy w parkach.

Jak podkreśla AP, w Kalifornii najwięcej śniegu i deszczu spada zwykle od stycznia do marca. W tym roku miesiące te były najbardziej suche od co najmniej stulecia. Apele o oszczędzania wody nie skutkowały. W zestawieniu z marcem 2011 roku, w tym samym miesiącu tego roku zużycie wody wzrosło o 19 proc.

„W Kalifornii trwa trzeci rok suszy i praktycznie wszystkie obszary stanu zostały sklasyfikowane jako dotknięte poważną lub ekstremalną suszą” – podała AP.

Przypomniała, że w latach 2012-2016, były gubernator Jerry Brown wprowadził obowiązek ograniczenia zużycia wody o 25 proc. Zakłady wodociągowe mogły zostać ukarane grzywną w wysokości do 10 tys. dolarów dziennie za zlekceważenie wymogu.

Stanowy Zarząd Gospodarki Wodnej wprowadził ograniczenia w całej Kalifornii. Za podlewanie trawników do 48 godzin po ulewach czy ustawianie zraszaczy tak, aby woda spadała na chodniki, grozi grzywna w 500 dolarów dziennie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl