Kolejny protest przeciw niskim cenom żywca

W Łodzi przed Urzędem Wojewódzkim odbył się protest rolników. Powodem są niskie ceny skupu żywca. W ciągu kilku dni – jak alarmują gospodarze – cena spadła o 50 %, z 5 zł do nawet 3,20 zł.

Rolnicy złozyli na ręce wojewody petycję do ministra rolnictwa Stanisława Kalemby oraz premiera Donalda Tuska.

Janusz Terka – rolnik z gminy Łęki Szlacheckie w powiecie piotrkowskim mówi, że rolnikom potrzebne jest wsparcie.

– Miałoby polegać przede wszystkim na preferencyjnych kredytach, które umożliwią nam dalszą produkcję, bo część gospodarstw zaprzestała produkcji. Liczymy też na wsparcie w inny sposób, na chociaż częściowe rekompensaty. Domagamy się ponadto, żeby rząd i służby mu podległe zaczęły bardziej energiczne działania w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się choroby – powiedział Janusz Terka.

O godz. 13.00 w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi sprawowana była Msza św. w intencji rolników.

                                                                                                                                        RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl