fot. PAP/Adam Warżawa

Kolejne zawiadomienie do prokuratury ws. wypowiedzi W. Frasyniuka

Ministerstwo Sprawiedliwości zawiadomiło prokuraturę ws. wypowiedzi Władysława Frasyniuka. Znany z krytyki rządu działacz opozycji z czasów PRL powiedział o żołnierzach, którzy razem ze Strażą Graniczną zabezpieczają granicę polsko-białoruską, że nie służą państwu polskiemu.

„Mam wrażenie, że to jest wataha (…), wataha psów, która otoczyła biednych słabych ludzi. (…) Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu” – powiedział Władysław Frasyniuk na antenie TVN24.

Zawiadomienie do prokuratury złożył wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski. W rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja polityk ocenił, że te słowa były wyjątkowo ohydne i bulwersujące.

– To co najmniej dwa typy czynów zabronionych: zniesławienie i zniewaga. Nie może być tak, że polskie państwo przygląda się bezczynnie, jak tego typu bezprawne i oburzające działania mają miejsce, stąd to zawiadomienie. Musimy dbać o to, aby honor polskiego żołnierza, jego godność były chronione, bo to są ludzie, którzy z narażeniem życia, z wielkim zaangażowaniem bronią naszego bezpieczeństwa – wskazał wiceminister sprawiedliwości.

Podobne zawiadomienie w tej sprawie złożył w prokuraturze szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz, przekazała że oba zawiadomienia zostaną rozpoznane w ramach jednego postępowania.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl