fot. flickr.com

Kolejne wsparcie dla Polaków mieszkających na Ukrainie

Polacy mieszkający za wschodnią granicą po raz kolejny otrzymali pomoc. Na Ukrainę udał się dziś szef gabinetu prezydenta Adam Kwiatkowski. Minister mieszkającym tam rodakom przekazał pomoce naukowe, żywność oraz ubrania.

Wsparcie trafia do Polaków z rejonu Żytomierszczyzny oraz wiosek w rejonie Dołbysza. Jest to już piąty transport z pomocą dla Polaków na Wschodzie.

Jak podkreśla szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, wsparcie dla rodaków mieszkających na Ukrainie jest m.in. wyrazem wdzięczności za podtrzymywanie polskości.

Jest to akcja wyrażania wdzięczności, ale też pamiętania o naszych rodakach, którzy mieszkają na Wschodzie i podtrzymują polskość. Trafiamy do nich przed świętami Wielkiejnocy po to, żeby przekazać im naszą pamięć i wdzięczność za to, że podtrzymują nasze tradycje mieszkając wiele kilometrów od Polski. Wieziemy im pomoc dydaktyczną, książki i lektury, ale i zabawki dla tych najmłodszych. Jest to też pomoc, która trafi do tych najstarszych, jak jedzenie czy koce – mówi min. Adam Kwiatkowski.

Organizatorem inicjatywy jest Kancelaria Prezydenta przy współpracy z Polską Agencją Prasową, Telewizją Polską oraz Polskim Radiem. Patronat nad akcją objęła para prezydencka.

 

RIRM

drukuj