Turcja zatrzymała rosyjski statek, który wywoził skradzione zboże

U wybrzeży Turcji zatrzymany został statek, którym Rosjanie wywozili z Ukrainy zagrabione zboże. To ok. 25 proc. zasobów zboża, które udało się zebrać przed inwazją agresora.

 

Na statku towarowym płynącym pod rosyjską banderą znajdowało się zboże ukradzione z okupowanego przez agresora portu w Berdiańsku. Według ukraińskiego MSZ na pokład załadowano około 4,5 tys. ton. Zaatakowany kraj zwrócił się do Turcji z prośbą o zatrzymanie i aresztowanie statku. Organy celne uczyniły to przy wejściu do portu w Karasu i to one zdecydują o przyszłości rosyjskiego okrętu.

– Spodziewamy się, że statek zostanie zatrzymany, a jego zawartość skonfiskowana – przekazał ambasador Ukrainy w Turcji, Wasyl Bodnar.

Według szacunków Kijowa z okupowanych terenów Rosjanie zagrabili ponad 25 proc. zasobów zboża – ok. 400 tys. ton z 1,5 mln zebranych przed inwazją.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl