fot. PAP/Andrzej Lange

Kolejne spotkanie środowisk rolniczych z ministrem rolnictwa

W Warszawie odbędą się dziś kolejne rozmowy środowisk rolniczych z ministrem rolnictwa, wicepremierem Henrykiem Kowalczykiem. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele m.in. „Solidarności” Rolników Indywidualnych, OPZZ Rolników i organizacji zrzeszających gospodarzy.

Strona społeczna domaga się konkretnych rozwiązań rządu, chociażby w związku z sytuacją na rynku zbóż i niskimi cenami w krajowych skupach.

Kolejny postulat dotyczy wakacji kredytowych dla rolników, ponieważ przez problemy ze sprzedażą ziarna nie są oni w stanie spłacać zobowiązań.

Rzecznik rolniczej „Solidarności”, Adrian Wawrzyniak, podkreślił, że strona społeczna oczekuje szybkiego i konkretnego działania, a nie obietnic.

– Idziemy z postulatami, które już były. Chcemy szybkiego wprowadzenia paliwa rolniczego, oddzielenia cen nawozów, modyfikacji, wstrzymania pompowania ukraińskiego zboża na granicy, ale także rozwiązań długotrwałych, ponieważ cały czas mówimy, iż rolnictwo powinno być objęte tarczą antykryzysową, bo w czasach, w których żyjemy, rolnictwo bardzo ucierpiało. Do tej pory pomoc nie została przeznaczona w stopniu szczególnym, tak więc te postulaty na pewno będą składane. Oczekujemy szybkich i konkretnych rozwiązań – powiedział Adrian Wawrzyniak.

Wcześniejsze rozmowy rządu i rolników nie przyniosły porozumienia. Jeśli strony teraz nie wypracują kompromisu, może dojść do ogólnokrajowych protestów i manifestacji w Warszawie. W wielu regionach Polski m.in na zachodnim Pomorzu i Lubelszczyźnie, rolnicy już protestują.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl