Kolejne przesłuchania w sprawie Smoleńska; zeznawał pilot Jaka-40 A. Wosztyl

Sąd Okręgowy w Warszawie kontynuuje proces dotyczący organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. W charakterze świadka zeznawał dziś Artur Wosztyl, pilot Jaka-40, który lądował w Smoleńsku krótko przed katastrofą Tu-154M.

W swoich zeznaniach Artur Wosztyl zwrócił uwagę m.in. na nieaktualne karty podejścia.

– Jeżeli chodzi o samo przygotowanie, to nie posiadaliśmy aktualnych kart podejścia. Swoją wiedzę na temat Smoleńska – ponieważ siódmego to był mój pierwszy wylot – otrzymałem od majora Pawła Odo, który był szefem sekcji planowania ewidencji. Major był w posiadaniu kart podejścia z poprzednich lat, kiedy załogi ze specpułku wykonywały loty w tamto miejsce – mówił Artur Wosztyl.

Świadek zaznaczył, że nowe karty dotarły do załogi dopiero po katastrofie.

Proces dot. organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu toczy się z prywatnego aktu oskarżenia. Oskarżeni to: były szef Kancelarii premiera Donalda Tuska – Tomasz Arabski, dwoje urzędników kancelarii premiera – Monika B. i Miłosław K. oraz dwoje pracowników ambasady RP w Moskwie – Justyna G. i Grzegorz C. Grozi im do 3 lat więzienia.

Proces rozpoczął się w marcu 2016 r.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl