Kolejne przesłuchania przed komisją ds. reprywatyzacji warszawskich nieruchomości

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskich nieruchomości przeprowadzi dziś kolejną rozprawę na zasadach ogólnych. Przed komisję zostali wezwani w charakterze świadków beneficjenci decyzji reprywatyzacyjnych i nabywcy roszczeń do nieruchomości – Celina Niebrzydowska, Zbigniew Niebrzydowski oraz Maria Trzcińska. Zeznania ma złożyć także Jan Stachura, pełnomocnik beneficjentów decyzji reprywatyzacyjnych.

Wiceprzewodniczący komisji Sebastian Kaleta zwrócił uwagę na antenie Radia Maryja, że adwokat Jan Stachura jest uważany wręcz za pioniera warszawskich reprywatyzacji. W ocenie członka komisji będą to jedne z najciekawszych zeznań przed komisją.

Jest to mecenas, który wychował w swojej kancelarii słynnego handlarza roszczeń i pełnomocnika Roberta N., który obecnie przebywa w areszcie. Razem współpracowali kilkanaście lat temu nad wieloma sprawami. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt skutecznie przeprowadzonych reprywatyzacji. Wezwaliśmy również osoby, które bardzo często występują w reprywatyzacjach, które prowadził Jan Stachura. Kiedy on prowadził sprawę, na pewnym etapie grupa osób kupowała od spadkobierców roszczenia, często za drobne kwoty, a następnie dochodziło do reprywatyzacji na rzecz tych osób. Wydaję mi się, że będą to bardzo ciekawe zeznania, rzucające w ogóle nowe światło na kwestię warszawskiej reprywatyzacji – powiedział Sebastian Kaleta.

Początek rozprawy o godz. 10.00. Komisja weryfikacyjna od czerwca ub.r. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

RIRM

drukuj