fot. twitter.com/D_Tarczynski

Kolejne powiązanie Platformy Obywatelskiej z internetowym hejtem. D. Tarczyński: Podobne metody stosowała SB

Szereg portali hejtujących Zjednoczoną Prawicę w internecie udostępnia treści z witryny zarządzanej przez żonę jednego z kandydatów Platformy Obywatelskiej do Sejmu. Chodzi o portal crowdmedia.pl, który, jak napisał „Dziennik Gazeta Prawna”, należy do firmy zarządzanej przez Kingę Górską. To żona Michała Górskiego, kandydującego z 10. miejsca wrocławskiej listy PO-KO.

Na stronie znajdują się artykuły atakujące Prawo i Sprawiedliwość. Materiały z tego portalu udostępnia m.in. „SokzBuraka”, o którym jest głośno w ostatnich dniach. [czytaj więcej]

Artykuły z crowdmedia.pl publikują też takie portale, jak „Nie lubię PiS-u”, „PiS na księżyc”, Mamy dość PiS-u” czy „mygorszysort.pl”.

Sprawą nie jest zaskoczony poseł Zjednoczonej Prawicy Dominik Tarczyński. Zwrócił uwagę, że hejt wymierzony w jego partię przypomina metody stosowane przez SB.

– Sam miałem nieprzyjemność mieć kontakt z tym portalem, który opisywał mojego dziadka jako bandytę, komendanta placówki Narodowych Sił Zbrojnych. Wtedy zagroziłem procesem o milion złotych i oni te informacje wykasowali. Nie zawsze udaje się wszystkim z tym walczyć, ponieważ jest to fala nienawiści. Chciałbym na to spojrzeć z szerszej historycznej perspektywy i przypomnieć, jak np. SB próbowało napisami na murach, z błędami ortograficznymi, wyśmiewać ówczesną opozycję antykomunistyczną. Są to więc metody bardzo podobne polegające na ośmieszaniu i wyszydzaniu, które prowadzą do realnych zagrożeń. Moi rodzice mieli groźby pozbawienia życia, ja miałem groźby pozbawienia życia – powiedział poseł Dominik Tarczyński.

Polityk dodał, że jeśli potwierdzą się informację, że Platforma Obywatelska pośrednio finansuje portale hejterskie, będzie potężny skandal i upadek tej partii.

RIRM

drukuj