Kolejne marsze w obronie TV Trwam

Kolejne miasta staną w tym tygodniu w obronie TV Trwam, która stara się o miejsce na multipleksie cyfrowym. Najbliższa manifestacja odbędzie się już w piątek w Żywcu.

Protest poprzedzi Msza Św. o godzinie 17.00 w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Żywcu – Sporyszu, a potem nastąpi przemarsz.

– Marsz będzie przechodząc przez osiedla mieszkaniowe będzie zmierzał do rynku. Tam zostanie zakończony po wystąpieniach przedstawicieli różnych grup patriotycznych. Wszyscy jesteśmy niezadowoleni z obecnej sytuacji. Nie chcemy stać z boku, nie chcemy być obojętni – powiedział Kazimierz Tlałka, jeden ze współorganizatorów marszu.

W sobotę z kolei, w obronie katolickiej telewizji staną mieszkańcy Rzeszowa. Marsz poprzedzi Msza św. która rozpocznie się w południe, w kościele św. Wojciecha i Stanisława.

Po Mszy św. przejdziemy ulicami miasta: Kościuszki i Grunwaldzką, przed Urząd Wojewódzki gdzie będzie dalsza część manifestacji, odczytanie petycji w sprawie udostępnienia multipleksu dla Telewizji Trwam, oraz okolicznościowe wystąpienia. Ten marsz będzie formą protestu, a jednocześnie solidarności ze słuchaczami i TV Trwam, aby nie była dyskryminowana i aby przydzielono jej miejsce na multipleksie – powiedział Jacek Kotula–ze stowarzyszenia Contra In Vitro.

Kolejne marsze odbędą się w niedzielę i przejdą przez: Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Inowrocław, Wrocław, Polkowice, Suchą Beskidzką oraz Stargard Szczeciński. Wczoraj swoje poparcie dla starań TV Trwam o nadanie miejsca na MUX I wyrazili mieszkańcy Krzeszowa.

RIRM

drukuj