Sobotnie manifestacje w obronie życia i rodziny

Ulicami wielu miast Polski przechodzą Marsze dla Życia i Rodziny. W sobotę takie manifestacje odbyły się m.in. w Wołominie, Piotrkowie Trybunalskim, a także w Łasku.

Podczas manifestacji, pod hasłem „Kierunek rodzina” – uczestnicy marszów zwracali uwagę na dramatyczną sytuację demograficzną Polski – powiedział Jarosław Kniołek z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, koordynator marszów.

– Marsze swoje apogeum miały 26 maja. Wszystkie odbywały się pod hasłem „Kierunek rodzina”. Jest to hasło, które ma swoje źródło w bardzo niepokojącej przesłance, jaką jest fatalny stan demograficzny, w jakim Polska się znalazła. Chcemy przez to hasło zwrócić uwagę Polaków, że warto mieć dzieci, warto się otworzyć na życie, być odważnym i na nie się zdecydować. Z drugiej strony chcemy, żeby to hasło też przyświecało sprawującym władzę w tworzeniu prawa tak, żeby takie ramy systemowe stwarzać by te decyzje o ojcostwie i macierzyństwie Polakom ułatwiać – powiedział Jarosław Kniołek.

W niedzielę marsze w obronie życia i rodziny odbędą się m.in. w Katowicach, Pszczynie, Jastrzębiu Zdroju, Wodzisławiu Śląskim, Tarnowie, Raciborzu, Gnieźnie, Nysie i Jeleniej Górze.

Z kolei w Suchedniowie w woj. Świętokrzyskim odbędzie się marsz przeciwko agresji. To akt sprzeciwu i solidarności z brutalnie pobitym księdzem Krzysztofem Dębowskim. Uczestnicy marszu przejdą ulicami miasta do kościoła św. Andrzeja Apostoła, gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia.

Nie ustają także marsze w obronie TV Trwam, której KRRiT nie przyznała miejsca na cyfrowym multipleksie. Najbliższe manifestacje odbędą się 9 czerwca w Elblągu i Jarosławiu.  Na 16 czerwca planowany jest II Krakowski Marsz dla TV Trwam, a 17 czerwca w obronie katolickiej stacji manifestować będą mieszkańcy Krzeszowa.

Cały czas trwa także, akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT. Do tej pory w Biurze Radia Maryja w Toruniu podliczono 2 mln 492 tys. 600 kopii podpisów.

RIRM 

drukuj