Kolejne konsultacje międzyrządowe z Wlk. Brytanią

W najbliższych miesiącach planowane są konsultacje międzyrządowe z Wielką Brytanią – zapowiedział rzecznik rządu Rafał bochenek. Jednym z tematów ma być kwestia bezpieczeństwa Polaków na Wyspach – zaznaczył.

Rafał Bochenek podkreślał, że polski rząd będzie dążył do tego, by służby brytyjskie potrafiły zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa naszym rodakom. Ponadto rząd będzie podejmował działania prewencyjne – dodał Rafał Bochenek.

W ramach takich działań planujemy akcje informacyjne na temat tego jaką rolę Polacy i polscy obywatele odgrywają dzisiaj na Wyspach Brytyjskich. To nie jest tak, że Polacy są jakimkolwiek obciążeniem. Bardzo często podczas kampanii referendalnej próbowano wmówić brytyjskiemu społeczeństwu, że my stanowimy jakiekolwiek obciążenie dla ich systemu socjalnego. to nie jest prawda. Polacy jeżdżą do Wielkiej Brytanii po to, by ciężko pracować. Zakładają tam własne firmy, zatrudniają nie tylko Polaków, ale również Brytyjczyków – powiedział Rafał Bochenek.

W ostatnich miesiącach w Wielkiej Brytanii doszło do kilkudziesięciu incydentów wobec Polaków, które są badane jako potencjalnie motywowane nienawiścią na tle narodowościowym.

W najpoważniejszym wydarzeniu tego typu – w Harlow, w hrabstwie Essex – zginął 40-letni mężczyzna Arkadiusz J., a jedna osoba została ranna. Policja wciąż bada okoliczności tego ataku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl