Kolejne głosy w obronie TV Trwam

Przez polskie miasta cały czas przechodzą marsze w obronie TV Trwam, najbliższy odbędzie się w Głogowie. Kolejne rady miast przyjmują uchwały, a do siedziby KRRiT nieustannie nadsyłane są listy. Wczoraj uchwałę do Krajowej Rady przyjęli radni miasta Tarnowa.

W dokumencie czytamy: „rada miasta zwraca się z apelem do KRRiT o poszanowanie praw do wolności i pluralizmu zagwarantowanych w Konstytucji RP przy rozpatrywaniu prawa do nadawania na multipleksie cyfrowym dla nadawcy TV Trwam”.

– Istotnym elementem wolności jest wolność wyrażania opinii i pluralizm mediów. Naszym zdaniem, odmowa katolickim mediom prawa do naziemnego cyfrowego nadawania programów, narusza zaufanie obywateli do instytucji państwowych. Prowadzi do ograniczenia katolickiej opinii wpływu na życie społeczne i narodowe. Prowadzi do dyskryminacji znacznej grupy jej odbiorców – z czym nie możemy się zgodzić, mając na uwadze w szczególności potrzeby mieszkańców naszego miasta – powiedziała Zdzisława Biel z Biura i Koła Przyjaciół Radia Maryja w Tarnowie  przy parafii p.w. św. Rodziny.

Już jutro marsz w obronie katolickiej stacji przejdzie ulicami Głogowa. Manifestację o godz. 16.00 poprzedzi Eucharystia w parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głogowie. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Stefan Regmunt, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Następnie ulicami miasta przejdzie marsz. Zakończy się on pod ratuszem, gdzie zostanie odczytana m.in. petycja do Krajowej Rady.

– Dla mnie jest to coś niesamowitego, jestem osobą, która czynnie walczyła o wolną Polskę. W latach `80 również zbieraliśmy podpisy, żeby była telewizja katolicka. W głowach wszystkich ludzi stanu wojennego, działalności Solidarności było to, żeby organizować protesty; nie tylko Warszawa czy inne duże miasta, ale także takie miasta lokalne powinny robić manifestacje – powiedział Zdzisław Wandycza, współorganizator marszu.

28 kwietnia marsz przejdzie ulicami Hrubieszowa. 1 maja ulicami Lublina, natomiast 11 maja marsz odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Wąbrzeźnie. Na 19 maja zaplanowano manifestację w obronie TV Trwam w Warszawie.

Cały czas trwa także akcja zbierania podpisów przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do tej pory w siedzibie Radia Maryja w Toruniu podliczono 2 mln 478 tys. 574 kopii podpisów. Akcja będzie prowadzona do skutku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl