Delegat KEP ds. TV TRWAM

Ks. abp Sławoj Leszek Głódź został wybrany delegatem KEP ds. Telewizji Trwam. Księża biskupi dyskutowali m.in o Telewizji Trwam podczas 359 Zebrania Plenarnego KEP.

Podczas obrad księża biskupi podtrzymali wyrażone już dwukrotnie stanowiska – najpierw przez Radę Stałą, a następnie przez całą Konferencję Episkopatu Polski popierające starania Telewizji Trwam o przyznanie miejsca na cyfrowym multipleksie.

– Została podjęta decyzja KEP, powołanie delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. TV TRWAM. Został nim wybrany ks. abp. Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Jego odpowiedzialność będzie wiązała się m.in. z tym by ta telewizja, tak jak były wcześniej wyrażone oczekiwania rady stałej i w komunikatach z poprzednich posiedzeń Konferencji Zebrania Plenarnego KEP również, aby TV TRWAM została potraktowana na równi z innymi nadawcami. By tutaj także to prawo do miejsca na multipleksie zostało jej przyznane – powiedział Sekretarz Generalny KEP ks. bp Wojciech Polak.

Przewodniczący KEP ks. abp Józef Michalik przypomniał, że TV Trwam założyła Fundacja „Lux Veritatis”, związana ze zgromadzeniem redemptorystów. Jak powiedział:  pewna kościelna linia jest zachowana, ale nie jest to związek formalny, bezpośredni – dlatego dobrze, że będzie taki delegat.

– Zwykle patrzymy na te sprawy z perspektywy nieco dalszej, biorąc pod uwagę bardzo różne okoliczności. Wydelegowaliśmy biskupa z konferencji dlatego, żeby ten kontakt mógł być permanentny, bezpośredni. Żeby ten związek był bardziej stabilny. Do tej pory biskupi nie mieli zastrzeżeń co do treści przekazywanych przez TV TRWAM i wydało się, że jednak dobrze, żeby ten związek był sformalizowany– dodał abp Józef Michalik.

„Telewizja Trwam jest potrzebna – gdyż realizuje ważny program” – akcentował ks. abp Józef Michalik.

– My się nie odżegnujemy od TV TRWAM, ale nie możemy ich adoptować w takim sensie, że to jest nasza, czyli KEP telewizja bo tak nie jest. To jest ich zasługa, praca i chwała, że zdołali w dzisiejszych czasach stworzyć takie dzieło, jakim jest TV TRWAM. Nie chcemy też pozbawiać jej tej zasługi bo powiedzmy szczerze, że  Kościołowi hierarchicznemu, biskupom i Kościołowi w Polsce byłoby bardzo trudno stworzyć taką rzeczywistość. Nie udało się nam stworzyć takiej rzeczywistości jaką jest TV TRWAM i dlatego byłoby rzeczą wielce nieroztropną odżegnywać się od tego, jeśli widzimy, że prowadzi dobrą pracę – stwierdził ks. abp Józef Michalik.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl