(fot. PAP/EPA)

Kolejne drastyczne zdjęcia ofiar smoleńskich

W internecie pojawiły się kolejne drastyczne zdjęcia z miejsca katastrofy pod Smoleńskiem – poinformował jeden z portali. Prawdopodobnie zostały opublikowane na blogu prowadzonym przez Polaka.

Na zdjęciach są widoczni ratownicy i leżące obok wraku ciała ofiar smoleńskich. Przed dwoma dniami pojawiła się informacja, że drastyczne fotografie na rosyjskich stronach internetowych umieściła pod koniec września Tatiana Karacuba, blogerka powiązana ze służbami Federacji Rosyjskiej.

W pierwszych dniach października szef ABW zwrócił się o blokadę zdjęć. Premier w tym czasie milczał. Poseł Stanisław Piotrowicz członek parlamentarnego zespołu wyjaśniającego przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem mówi wprost – Rosjanie rozgrywają sprawę smoleńska.

– Nasz rząd udawał, że wszystko jest w porządku, a nie ulega wątpliwości, że Rosjanom chodzi o dezintegrację w Polsce. Myślę, że według tego scenariusza Rosjanie jeszcze niejeden raz w taki sposób nas zaskoczą.- powiedział poseł Stanisław Piotrowicz.

Prokurator w stanie spoczynku dodaje, że cała sprawa dowodzi jak błędne było stanowisko rządu Polskiego tuż po katastrofie.

– Kiedy mówiono o wielkim zaufaniu do Rosjan, o oddaniu śledztwa , o tym że ręka w rękę, że świetna współpraca już wtedy popełniono kardynalny błąd. Owoce tego błędu są dziś bardzo mocno widoczne. Nie ulega wątpliwości , że zaraz po katastrofie trzeba było zdawać sobie sprawę z tego z jakim państwem mamy do czynienia . To powinno wskazywać na pewien dystans do Rosjan i jednocześnie słuszną decyzją powinno być tuż po katastrofie upominanie się i zabieganie o międzynarodową komisję śledczą – dodał poseł.

Wypowiedź posła Stanisława Piotrowicza

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj