fot. Tomasz Strąg

Kolejna próba zdyskredytowania Radia Maryja i jego założyciela

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do Prokuratura Generalnego w sprawie zaplanowanej akcji zniszczenia autorytetu Dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR za pomocą kłamstw i manipulacji w liście otwartym do Ojca Świętego Franciszka.

Sprawa dotyczy petycji do Papieża wymierzonej w założyciela naszej rozgłośni i podpisanej już przez około 100 tys. osób. Autorzy pisma powielają w nim te same oszczerstwa, którymi ciągle próbuje się zdyskredytować dzieła toruńskiego redemptorysty. Mowa jest w nim m.in. o rzekomym używaniu przez Dyrektora Radia Maryja katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy, co ma być przykładem patologii w Kościele.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą Ryszard Nowak protestuje przeciw tej oszczerczej petycji i zawiadamia w tej sprawie prokuraturę.

Wysłaliśmy mailem donos do Prokuratora Generalnego w sprawie znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Uważamy, że to pismo, te 100 tys. podpisów, to jest coś złego i nieprawdziwego, co degraduje postać o. Tadeusza Rydzyka i to wszystko co on stworzył. A stworzył przecież piękne rzeczy, jak Radio Maryja, Telewizję Trwam i jeszcze wiele innych wspaniałych dzieł – podkreśla Ryszard Nowak.

Pismo znieważające Dyrektora Radia Maryja ma trafić do Papieża Franciszka w wersji angielskiej oraz hiszpańskiej. Przekazać ma je kanadyjski polityk polskiego pochodzenia Thomas Lukaszuk.

 

RIRM

drukuj