fot. PAP/EPA

Kolejna poseł do PE aresztowana pod zarzutem korupcji

Śledztwo w sprawie tzw. Katargate trwa. Belgijska policja przeszukała dom kolejnej eurodeputowanej w śledztwie dotyczącym korupcji w Parlamencie Europejskim.

Afera korupcyjna w Parlamencie Europejskim wybuchła w grudniu ubiegłego roku, kiedy aresztowano byłą wiceprzewodniczącą Parlamentu, podejrzewaną o branie ogromnych łapówek od Kataru.

W ramach śledztwa prokuratura poinformowała o policyjnym przeszukaniu domu belgijskiej europoseł z partii socjalistycznej. To już czwarta osoba sprawująca mandat poselski zamieszana w skandal. W wyniku przeszukania nieruchomości należącej do podejrzanej, policja zabezpieczyła dokumenty i sprzęt elektroniczny. Podejrzana nie była dotychczas oskarżona ani przesłuchiwana, choć jej nazwisko pojawiało się w kontekście tego śledztwa. Zawsze zaprzeczała, jakoby miała cokolwiek wspólnego ze sprawą.

Kolejne zatrzymanie jest potwierdzeniem, że korupcja w instytucjach europejskich sięga bardzo głęboko i znane fakty to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką jest afera, w której Katar i inne kraje miały wpływać na decyzje gospodarcze i polityczne w Parlamencie Europejskim w zamian za łapówki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl