fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Prokuratura: Dwóch b. agentów CBA z zarzutami, jeden aresztowany na dwa miesiące

W śledztwie dotyczącym powoływania się na wpływy w CBA były funkcjonariusz Biura został aresztowany na dwa miesiące, a drugi ma m.in. dozór policji – poinformowała PAP rzecznik prasowa Prokuratury Regionalnej w Warszawie Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Agnieszka Zabłocka-Konopka powiedziała PAP, że w tym śledztwie zarzuty postawiono w sumie siedmiu osobom.

„Wśród nich znaleźli się dwaj byli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którym postawiono zarzuty m.in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych” – podała rzecznik.

„Jeden z agentów został aresztowany na dwa miesiące, a wobec drugiego został zastosowany m.in. dozór policji” – wyjaśniła PAP prokurator.

„Czynności procesowe z ich udziałem przeprowadzono w ostatnim czasie” – dodała.

Zaznaczyła, że postępowanie w tej sprawie, które toczy się od 2018 r. w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie jest wielowątkowe i nadal trwa.

„Z uwagi na aktualny etap postępowania oraz obowiązującą tajemnicę śledztwa, jakiekolwiek bliższe informacje dotyczące osób posiadających status podejrzanych oraz zakresu stawianych im zarzutów, nie mogą być ujawniane” – podkreśliła prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Za powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia, a przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków zagrożone jest karą do trzech lat.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl