Prokuratura: cztery osoby oskarżone ws. kradzieży wojskowego paliwa

Trzy osoby oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Warszawie o kradzież paliwa lotniczego z jednostek wojskowych. Kolejna osoba została oskarżona o nabycie pochodzącego z tej kradzieży paliwa – poinformował PAP rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Łukasz Łapczyński.

Z informacji prokuratury wynika, że trzech oskarżonych to byli żołnierze, którzy w latach 20122013 kradli paliwo w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie – Balicach oraz w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Paliwo było potem sprzedawane innym żołnierzom i osobom prywatnym. Według prokuratury oskarżeni z popełniania przestępstwa uczynili sobie stałe źródło dochodów.

„Proceder kradzieży polegał m.in. na nieewidencjonowaniu części paliwa lotniczego dostarczanego do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, a następnie sprzedaży. W przypadku 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie – Balice, sprawcy pozyskiwali paliwo podczas tankowania i obsługi statków powietrznych. Ujawniono również przypadki kradzieży oleju napędowego z pojazdów służbowych w tych bazach” – wskazał prok. Łukasz Łapczyński.

Prokuratura zwróciła uwagę, że w sprawie początkowo zatrzymano kilkadziesiąt osób, z czego siedem aresztowano. Akty oskarżenia lub wnioski o warunkowe umorzenie zostały skierowane wobec 54 osób, z których część zakończyła się już wyrokami.

Śledczy ustalili też, że przedmiotem kradzieży było co najmniej 45 tys. litrów paliwa i oleju napędowego o łącznej wartości 165 tys. zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl