Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej

Ekshumowano kolejną ofiarę katastrofy smoleńskiej – byłego marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego. Trumna z ciałem trafi prawdopodobnie do jednego z zakładów medycyny sądowej w Warszawie, Lublinie lub Krakowie.

Śledztwo dotyczące katastrofy smoleńskiej prowadzi Prokuratura Krajowa. Były marszałek Sejmu Maciej Płażyński to już 69 ofiara, która została ekshumowana. Ciało wydobyto z sarkofagu w bazylice mariackiej w Gdańsku. Nieoficjalnie mówi się, że zostanie ponownie zbadane w jednym z zakładów medycyny sądowej w Warszawie, Lublinie lub Krakowie. W ekshumacji uczestniczyła żona byłego marszałka oraz jego synowie. Na miejscu znajdowali się również przedstawiciele Prokuratury Krajowej oraz policja.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl