Koleje Śląskie straciły 40 proc. połączeń

Od 1 czerwca zacznie obowiązywać nowy zmniejszony rozkład jazdy. Zarząd spółki tłumaczy, że zmiany wpisują się w plan oszczędnościowy.

O  godz. 11.00 w Sejmiku rozpocznie się sesja podczas, podczas której Radny SP Michał Wójcik, złoży wniosek o wezwanie na posiedzenie szefa Kolei Śląskich w celu złożenia wyjaśnień dt. redukcji aż 40 proc. połączeń.

Jesteśmy zaskoczeni, dyskusje na temat ratowania spółki Koleje Śląskie w naszym regionie były prowadzone od wielu miesięcy. Była mowa o ewentualnej likwidacji kilkunastu procent, natomiast ten najgorszy scenariusz już niestety został przygotowany. Te 40% oznacza w praktyce katastrofę na torach województwa śląskiego. To jest całkowita nieodpowiedzialność władz regionu, a przede wszystkim zarządu KŚ. Zamierzam, jako radny Solidarnej Polski, złożyć wniosek do marszałka o wezwanie na posiedzenie szefa KŚ, który ma wyjaśnić jakie są przyczyny tak drastycznych cięć w rozkładzie. To się przecież wiąże także z podwyżką cen biletów nawet o 20%, niezbyt dobrze rysuje się również przyszłość województwa śląskiego, jeżeli chodzi o transport kolejowy – powiedział Michał Wójcik, radny SP.

Tymczasem o 13.00 w Urzędzie Marszałkowskim  rozpocznie się konferencja z udziałem Lidera SP Zbigniewa Ziobry nt.  „Kolejowej katastrofy na Śląsku. Solidarna Polska domaga się poszerzenia porządku obrad   Sejmiku Województwa Śląskiego o punkt dotyczący Kolei Śląskich.”

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl