fot. PAP

Koalicje trzech central zapowiadają strajk

Dziś ma się odbyć kolejne spotkanie komitetu protestacyjno strajkowego. Koalicja trzech central: NSZZ „Solidarność”, OPZZ i Forum Związków Zawodowych zapowiedziała strajk na początku września w Warszawie m.in. przeciwko rozwiązaniom zawartym w noweli Kodeksu Pracy.

Ustawa podpisana w ubiegłym tygodniu przez prezydenta Bronisława Komorowskiego zakłada m.in. roczny okres rozliczeniowy i ruchomy czas pracy.

Dziś centrale związkowe będą debatować nad szczegółami wrześniowego protestu – powiedział Janusz Łaznowski członek prezydium Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ Solidarność.

– Wyszliśmy z propozycjami do naszych związkowców. Myślę, że oni potwierdzą swój udział w tym proteście – powiedział Janusz Łaznowski.

Na razie co do manifestacji pewne są dwie rzeczy: po pierwsze że rozpocznie się on 11 września.

– Kulminacją tego protestu będzie sobota 14 września. Będzie to taki najbardziej liczny i widowiskowy dzień. To będzie duży masowy protest na który mam nadzieję zjedzie się jak najwięcej nie tylko związkowców ale i innych środowisk. Ze strony Solidarności będziemy udostępniali możliwości transportowe wszystkim osobom, które zgłoszą się do naszych związkowych regionów i wyrażą chęć czy złożą deklarację udziału w takiej deklaracji – dodaje Marek Lewandowski rzecznik Solidarności.

RIRM

drukuj