fot. facebook.com

Koalicja Obywatelska chce postawić na in vitro

Powrót do refundacji in vitro – to jedna z propozycji, która ma się pojawić w trakcie dwudniowego forum programowego Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Spotkanie Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej zaplanowano na piątek i sobotę w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki.

W trakcie obrad mają zostać przedstawione propozycje programowe w takich obszarach, jak gospodarka, zdrowie, edukacja i czyste powietrze.

Poseł PO-KO Monika Wielichowska zapowiada, że Koalicja Obywatelska będzie m.in. postulować powrót do refundacji in vitro z budżetu państwa.

Dr Jarosław Pająk, ginekolog, zwraca uwagę, że in vitro nie jest odpowiedzią na problemy rodzin z poczęciem.

Obecnie kobiety później zachodzą w ciążę. Mamy do czynienia z prawdziwą epidemią endometriozy, która – jak się szacuje – stanowi ok. 60 proc. przyczyn trudności w zajściu w ciążę kobiet. Kobiety cierpią z tego powodu, ale nie jest to modny ideologiczny temat. Inwestujemy więc w in vitro, inwestujemy w ideologię, a wydaję mi się, że o wiele lepiej jest zainwestować w racjonalne rozważenie tematu i rzeczową medyczną pomoc dla kobiet, które starają się o dziecko – zaznacza dr Jarosław Pająk.

Obecny rząd zrezygnował z refundacji in vitro i postawił na naprotechnologię.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl