KNF kolejny raz przedstawi stanowisko ws. SKOK Wołomin

Popołudniu odbędzie się pierwsze posiedzenie sejmowej podkomisji do spraw realizacji ustaw o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo Kredytowych. Informację o systemie nadzoru nad SKOKami ma przedstawić Andrzej Jakubiak, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

Poseł Maria Zuba, członek sejmowej podkomisji, zwraca uwagę, że KNF już po raz trzeci przedstawi posłom swoje stanowisko w tej sprawie.

Polityk dodała, że KNF nie odnosi się do pytań m.in. dlaczego nie zareagował na powiadomienia kasy krajowej SKOK dotyczącej złej sytuacji w SKOK Wołomin.

– Czy KNF powie nam coś nowego? Informacje przedstawione na posiedzeniu jawnym i nie jawnym, tak naprawdę niczym się nie różniły. Zadawaliśmy sobie pytanie: dlaczego wprowadzono taką formułę z tajnego posiedzenia komisji finansów? Odpowiedź była jedna – Platformie Obywatelskiej i Polskiemu Stronnictwu Ludowemu zależy na tym, aby stworzyć do tej sprawy atmosferę nadzwyczajnej ważności, że dzieje się coś ważnego i tak naprawdę nie odpowiadać na pytania, na które powinni odpowiedzieć rok i osiem miesięcy temu – podkreśliła Maria Zuba.

Politycy PO nie wykluczają także powołania komisji śledczej do spraw SKOK.

Sprawa nabrała rozgłosu po liście szefa KNF-u m.in. do premier Ewy Kopacz. Andrzej Jakubiak napisał, że majątek Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych, który mógłby posłużyć do ratowania kas, wyprowadzono poza strukturę SKOK-ów.

Twórca kas, senator Grzegorz Bierecki, podkreślił, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Podnosi, że PO wykorzystuje SKOK-i w kampanii prezydenckiej.

Sejmowa  podkomisja zbierze się w trybie jawnym o godz. 16:00.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl