Kim Dzong Un zarządził nowe próby z bronią nuklearną

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zarządził przeprowadzenie prób z nowymi zminiaturyzowanymi głowicami nuklearnymi „opracowanymi przez północnokoreańskich naukowców” – poinformowała oficjalna agencja prasowa KCNA.

Według KCNA Kim Dzong Un obserwował próby z pociskami balistycznymi.

Przy tej okazji Kim Dzong Un podkreślił wagę przeprowadzenia dalszych prób w celu zbadania siły niszczącej głowic nuklearnych, które zostały ostatnio skonstruowane.

KCNA nie podała kiedy próby rakietowe miały miejsce, ale – zdaniem analityków – najprawdopodobniej chodzi o dwa pociski krótkiego zasięgu, które Korea Północna wystrzeliła wczoraj. Po pokonaniu odległości ok. 500 km pociski spadły do morza.

Wcześniej media północnokoreańskie informowały, że Kim Dzong Un oświadczył, iż jego kraj zminiaturyzował głowice nuklearne aby montować je na rakietach balistycznych.

Korea Południowa poddała w wątpliwość prawdziwość tego twierdzenia. Seul wątpi też, czy Pjongjang posiada rzeczywiście sprawną rakietę dalekiego zasięgu.

Napięcie na Półwyspie Koreańskim znacznie wzrosło po dokonaniu w styczniu przez Koreę Północną czwartej próby z bronią nuklearną i wystrzeleniu w lutym rakiety dalekiego zasięgu. Skłoniło to Radę Bezpieczeństwa ONZ do uchwalenia nowych sankcji przeciwko temu krajowi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl