fot. PAP/Adam Warżawa

Kierownictwo Marynarki Wojennej wróciło do Gdyni

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował w Gdyni funkcjonowanie Inspektoratu Marynarki Wojennej. „Prawo i Sprawiedliwość naprawia to, co PO z PSL-em popsuło” – mówił podczas uroczystości szef resortu obrony narodowej.

Dowództwo Marynarki Wojennej od 1945 r. miało swoją siedzibę w Gdyni. W styczniu 2014 r. zostało rozformowane i przeniesione do Warszawy jako Inspektorat Marynarki Wojennej.

– Dostrzegaliśmy jednak niedogodności wynikające z przeniesienia nas do stolicy – powiedział kontradmirał Jarosław Ziemiański, inspektor Marynarki Wojennej.

Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o przeniesieniu Inspektoratu Marynarki Wojennej do Gdyni. To ważny dzień dla całej Marynarki Wojennej. Funkcjonowanie Inspektoratu zainaugurował w środę minister Mariusz Błaszczak.

– Prawo i Sprawiedliwość naprawia to, co PO-PSL-em popsuło. A popsuli m.in. ten fakt, że przeprowadzili zmiany, które okazały się niekorzystne dla Wojska Polskiego, które wprowadziły chaos w systemie dowodzenia. A my to wszystko naprawiamy – podkreślił Mariusz Błaszczak.

– Od dziś na ulicach Gdyni będzie więcej mundurów Marynarki Wojennej, będzie więcej żołnierzy, polskich marynarzy. Od dziś oficjalnie Inspektorat Marynarki Wojennej rozpoczął swoją służbę w Gdyni – dodał.

Podczas uroczystości dokonano poświecenia siedziby Inspektoratu.

Docelowo, po reformie systemu dowodzenia, w Gdyni ma działać odtworzone Dowództwo Marynarki Wojennej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj