Kielce: Zakończył się XVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

W Kielcach zakończył się XVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego z udziałem ponad 600 wystawców z 31 krajów. W piątek, ostatniego dnia, odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla najbardziej innowacyjnych i perspektywicznych produktów zwiększających bezpieczeństwo państwa.

Defendery oraz nagrody specjalne: Ministra Obrony Narodowej, Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, w tym najbardziej prestiżową – nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – otrzymały produkty spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji targów zbrojeniowych było 100-lecie odzyskania niepodległości.

Poseł Bartosz Kownacki z sejmowej komisji obrony w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja wskazał na potencjał polskiego przemysłu obronnego i na wielopłaszczyznowy sukces, jakim są kieleckie targi.

Jest to ogromne osiągnięcie. To powoduje, że na targi do Kielc zjeżdżają przedstawiciele niemalże wszystkich państw świata, które dysponują liczącą się armią. Spotykają się tu przemysły z całego świata i z roku na rok ilość wystawców jest coraz większa. W tym dużą część stanowią wystawcy z Polski. Są wśród nich firmy prywatne, jak i – co ważne – państwowe, jak Polska Grupa Zbrojeniowa – powiedział Bartosz Kownacki.

Więcej o podsumowaniu targaów w Kielcach można przeczytać [tutaj].

Wśród wystawców tegorocznych targów zbrojeniowych byli przedstawiciele takich państw jak: Australia, Chiny, Hiszpania, Izrael, Korea Południowa, Niemcy, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

 RIRM

drukuj